Sosyal İnovasyon Merkezi

Projelerimiz

Devam Eden Projeler

Tamamlanan Projeler

 • OKA-Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı- Sivil Toplumun Geliştirilmesi Stratejisi ve Eylem Planı
  SİM‘in çözüm ortağı olduğu Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde sivil toplum örgütlerinin kapasitesinin geliştirilmesine yönelik TR83 Bölgesi’nde Sivil Toplumun Geliştirilmesi Stratejisi ve Eylem Planı’nın hazırlanması için çeşitli çalışmalar yapılmıştır.
 • TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI (TOG) – Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Pilot Projesi
  SİM, ABD Büyükelçiliği tarafından fonlanan ve Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından yürütülen Üniversitelerde Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Girişimcilik Pilot Projesi kapsamında danışmanlık hizmeti vermiştir. Ocak- Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşen proje kapsamında, 5 farklı ilden üniversitelerle ile birlikte üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik projelerine katılımı için bir model oluşturulması amaçlanmıştır.
 • KIZILAY – Afet Gönüllüğü Programı
  Türkiye Kızılay Derneği’nin stratejik hedefleri ve Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketinin ilkeleri doğrultusunda, afetlerde görevlendirmekte olduğu profesyonel kadroların yanında, afete hazırlık ve müdahale çalışmalarında yer alacak gönüllülerin kazanımı için ihtiyaç duyduğu gönüllülük sisteminin tanımlanmasına yönelik “Afet Gönüllülük Sistemi” kurulması kapsamında danışmanlık hizmeti verilerek, Kızılay Afet Gönüllülüğü Programı’nı kurulmuştur.
 • Bilgi Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Seminerleri
  Sosyal İnovasyon Merkezi kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği “Sosyal İnovasyon, Sosyal Girişimcilik, Sivil Toplum ve Liderlik, Sosyal Sorumluluk vb” seminerler ile kuruluşundan bugüne 10.000’i aşkın genç ile buluşmuştur. Uludağ, Hacettepe, İstanbul Aydın, İzmir, İstanbul Bilgi, Ege, Eskişehir Anadolu ve Doğuş Üniversitelerinde gerçekleştirilen seminerlerde Türkiye’de ve Dünya’da karşı karşıya bulunduğumuz toplumsal sorunlar, bu sorunlara çözüm arayışında olan sivil toplum örgütlerine ve sosyal girişimlere yönelik bilgiler, sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon gibi başlıklar yer almıştır.
 • Altınordu Futbol AŞ- Stratejik Plan Çalışması
  Sosyal İnovasyon Merkezi yeniden yapılanma sürecinde olan Altınordu Futbol A.Ş.’nin 5 yıllık stratejik plan çalışmasını gerçekleştirmiştir. Altınordu Futbol A.Ş., belirlenen stratejik hedefler faaliyetler ve örgütlenmenin yanısıra çalışma sonrasında kendini Altınordu Futbol Sosyal Girişimi olarak adlandırmaya başlamıştır.
 • SAER Gıda Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
  Sosyal İnovasyon Merkezi, SAER Tarım Ltd. Şti.’ye Kurumsal Gelişim Danışmanlığı hizmeti vermiştir.
 • OPET-Kurumsal Gönüllülük Programı
  SİM, OPET Kurumsal Gönüllülük Programı’nın kuruluş sürecini yürütüp, OPET çalışanlarının farklı ilgi alanları, tercihleri ve yeterlilikleri doğrultusunda gönüllülük yapabilecekleri kapsamlı bir program oluşturmuştur.
 • ALAŞEHİR BELEDİYESİ- Yerel Yönetim Kapasite Geliştirme
  Alaşehir Belediyesi için Vatandaş Memnuniyetini ve Beklentilerini Değerlendirme Anketi yapılarak raporlanmıştır. Belediye personeline İletişim eğitimi verilmiştir.
 • MURATPAŞA BELEDİYESİ-Yerel Yönetim Kapasite Geliştirme
  Antalya Muratpaşa Belediyesi bünyesinde vatandaşların istek, şikayet, önerilerine hızlı cevap verilmek üzerine Turunç Masa adındaki sistem kurulmuştur. İnsan Kaynakları görüşmelerin yapılması, seçme ve yerleştirme yapılması, gerekli kişisel gelişim eğitimlerinin, çalışacakları alan özelinde eğitimlerin, tüm belediye çalışanları ve turunç masa ile organize çalışacak birimlerin eğitimlerinin verilmesi, çalışma sırasında yerinde izleme ve değerlendirme ve tüm sürecin raporlanması yapılmıştır.